V nakupovalni košari ni artiklov.
Debelost je zdravstveno stanje, pri katerem se je presežek telesne maščobe nakopičil do tolikšne mere, da ima negativen učinek na zdravje, ki vodi do zmanjšane pričakovane življenjske dobe in povečanih težav z zdravjem. Debelost je vodilni preprečljivi vzrok smrti po vsem svetu, njena razširjenost pri odraslih in otrocih se je v zadnjih petdesetih letih precej povečalo. Ljudje danes zaužijejo več, kot so zaužili njihovi predniki (starši in stari starši), hkrati pa je tempo življenja hiter in prispeva k pomanjkanju telesne aktivnosti - idealni pogoji za kopičenje odvečnih kalorij okoli pasu, s čimer se soočajo mnogi mladi in odrasli...
Prekomerna telesna teža (ITM nad 25) lahko privede do več zdravstvenih težav:
Dokler se zavestno ne odločiš, da tako ne gre več naprej, potem ne bo sprememb. Seveda se možgani in mišice upirajo misli na obremenitev, bolečino, pot. A ne skrbi, s tem se ne soočaš le ti. Reci dovolj izgovorom - ne dovoli, da bi ti izgovori narekovali način življenja!
Potrebuješ novo strategijo in pogled na problem prekomerne telesne teže. Bodi med prvimi, ki so z našo metodo učinkovito izgubili odvečne kilograme. Dovoli mi, da ti pomagam!
Tukaj se nahaja nekaj podrobnejših člankov, ki ti bodo pomagali odpreti oči. Preberi nekaj primerov znanstvenih študij, kakšna je povezava prekomerne telesne teže v povezavi z nekaterimi zdravstvenimi težavami:
Podarjam ti DELOVNI ZVEZEK, ki ga preneseš na računalnik. Naj ti služi kot čim boljša motivacija. Spremljaj svoj napredek tako, da vpišeš svoje podatke v prvem tednu (zaželjeno kar TAKOJ), enako pa storiš konec zadnjega tedna.
Obenem pa si prenesi še DNEVNIK PREHRANJEVANJA. Če želiš shujšati, ti bo vodenje dnevnika zaužite hrane pomagalo doseči želeno težo. Pomaga ti slediti količino zaužite hrane čez dan in koliko kalorij ima vsak prigrizek.
Kako pisati dnevnik?
1. Vedno si napiši velikost porcije.
2. Natančno si zapisuj vso hrano, ki jo poješ, tako omake kot tudi vse uporabljene začimbe.
3. Spremljaj in zapiši, kaj počneš, medtem ko ješ. Zapiši si vse, tudi npr. gledanje televizije, branje, telefoniranje ...
Spremljanje vsega tega ti lahko pomaga odkriti posebnosti v tvojih prehranjevalnih navadah. Ugotovi, kdaj in kje poješ več. Dnevnik prehranjevanja ti pomaga urediti tvoj odnos do hrane in pripomore h kakšnemu kilogramu manj. Mnogi so bili šokirani, ko so izpolnili dnevnik, saj se niso zavedali, da so pojedli ogromne količine hrane!